Особливості медичної освіти у Франції

 
Медична освіта у Франції відповідає вимогам болонського процесу та ділиться на 3 цикли, кожен з яких триває 3 роки: Бакалавр-Магістр-Доктор наук. Навчання відбувається в університетах прикріплених до 32 лікарняних центрів (CHU).

Медичні освітні курси вимагають високого рівня володіння французькою мовою (мінімальний рівень володіння DELF B2).

Французькі медичні факультети приймають на навчання осіб, які завершили середню освіту або іноземних студентів, які бажають навчатись на медичному факультеті та ще не отримали диплом медичного вузу у своїй країні. У цьому випадку, незалежно від того на якому курсі навчається студент, він, під час, вступу до французького закладу вищої освіти повинен подавати документи на перший курс і проходити конкурс наприкінці навчального року - PACES (Ознайомитися з умовами подачі документів на перший курс можна тут).

Цей навчальний рік є спільним для студентів всіх спеціальностей: медицина, стоматологія, фармація та акушерство. Після конкурсу студента можуть зарахувати до однієї з 4 спеціальностей, за умови, що він входить до кількості студентів у рейтингу, які мають право продовжити навчання.

Якщо студент вже попередньо вивчав медицину у своїй країні та успішно пройшов цей конкурс, то після розгляду його документів і визначення еквівалентності навчальних дисциплін та результатів навчання, то він переходить на відповідний йому рівень освіти.

Щодо спеціалізованого або не фахового навчання без присвоєння дипломів, спеціально для іноземних студентів було розроблено такі програми: Спеціалізований медичний диплом (DFMS) для студентів-інтернів, які вже мають дипломи про вищу медичну освіту тривалістю від 1 до 2 років, або Медичний диплом поглибленої спеціалізації (DFMSA) – для молодих лікарів, навчання за яким триває від 6 місяців до 1 року.

Для реєстрації на вищеназвані програми необхідно скласти іспит контролю рівня знань, запис на який відбувається у культурному відділі Посольства Франції до 15 січня щорічно.

Детальну інформацію, список необхідних документів і бланки для заповнення ви занйдете на сайті університета м.Страсбург.

Щн однією можливістю вдосконалити знання з медицини є участь у конкурсі інтернів. Підготовка до цієї програми триває цілий рік та передбачає складання іспитів зі спеціальності французькою мовою.

Детальна іенформація знаходиться на офіційному сайті.