Транспротна система

 

Як і все у Франції транспортна система характеризується зручністю та швидкістю.

Розгалужена система міського, міжміського, залізничного та повітряного транспорту передбачає дуже розвинену систему знижок для студентства:

завдяки їй транспортні витрати студента складають приблизно 82 євро на місяць (абонементи, квитки, паливо, догляд за т.з…). Треба зазначити, що у провінції витрати збільшуються пропорційно до зменшення розміру міста (у середньму 90 євро), тоді як у Паризькому регіоні студент витрачає тільки 78 євро.

Міжміське сполучення

Залізниця:

Система залізничного транспорту Франції (SNCF) є однієї з найдосконаліших залізничних систем світу. Комфортна завдяки TGV (високошвидкісний потяг), TER (Регіональний експрес) та потягам Corail.Французька залізниця має велику кількість міжнародних сполучень завдяки співробітництву з залізничними системамиінших країн

 • TGV: завдяки TGV, Париж знаходиться у годині їзди від Ліллю та Орлеану, а двух годин вистачить, щоб дістатись до Ліону, Нанту, Пуатьє, Рену, Діжону, трьох годин – до Марселю, Мопельє чи Ла Рошелі. Отже, лише 4 години відділяє найвіддаленіші міста півдня (Марсель) та півночі (Лілль), між якими пролягає відстань у більше ніж 1000 км.
 • потяги TER здійснюють сполучення у межах одного регіону чи між двома регіонами.
 • Transilien — це залізнична мережа приміських потягів у Паризькому регіоні, яка обслуговує цей напрямок, а також деяки вокзали Верхньої Нормандії, Пікардії та Центрального регіону.Thalys: на своїх маршрутах поїзди Thalys співіснують з поїздами Eurostar (сполучають Брюсель з Парижем і Лондоном ), TGV (сполучення Париж — північь Франції) та ICE (напрямок Брюссель та Німеччина).
 • Eurostar : швидкісні потяги, які сполучають Лондон (Waterloo Station) з Парижем (gare du Nord) та Брюсселем (Gare du Midi) іноді із зупинками у Ліллі (Gare Lille-Europe), Кале (Gare de Calais-Fréthun) та Ашфорд (Gare internationale d'Ashford)
 • TGV Lyria: TGV, що сполучають Францію та Швейцарію.
 • Corail: поїзди, які здійснюють сполучення на середніх дистанціях у місцях де відсутні швидкісні потяги та регіональне фінансування, як для маршрутів TER.
 • Lunéa: це потяги із ліжками для великих дистанцій. Corail Lunéa здійснює переміщення у нічний час.
 • Мережа Téoz éco використовує потяги із ліжками Lunéa для здійснення сполучень у денний час (так наприклад 1 подорож в обидва кінці між Парижем та Тулузою).
 • Téoz: потяги дальнього сполучення, які працюють у денний час.
 • Elipsos: нічні потяги, якізвязують Іспанію, Францію, Швейцарію та Італію.
 • Artesia: нічні та денні потяги, які сполучають Францію та Італію.
 • Railteam: Альянс європейських залізничниць. Він полегшує швидкісні переміщення по Європі здійснюючи зв’язок між різними залізничними мережами ICE, TGV, Eurostar, Thalys та TGV Lyria.

Треба зазначити, що при плануванні подорожі заздалегідь є можливість отримати додаткові знижки, так наприклад за 1-2 місяці до від’їзду Ви можете купити квиток за півціни, а також є пільгові картки (тариф 12-25 років), та студентські абонементи.

Корисні посилання:

SNCF (Національна служба залізної дороги): www.voyages-sncf.com

Подорожі з SNCF: train.voyagessncf.

Інформація про абонементи: www.voyages-sncf.com/services-train/carte-abonnementtrain

Повітряне сполучення та аеропорти

Більшість великих авіакомпаній роблять знижки для студентів. Так наприклад Air France робить знижки для молоді до 27 років на національних рейсах та для молоді до 25 років на міжнародних.

Картка ISIC: ця картка визнається 125 авіакомпаніями і надає можливість отримати численні знижки.

Міський транспорт

У більшості французьких міст було впроваджено мережу велосипедного руху, легку та зручну в користуванні.

Здебільшого у провінційних містах міський транспорт складається з автобусів та трамваїв. У Марселі, Ліоні, Ліллі, Тулузі та Парижі є метро. Паризьке метро є дуже розгалуженим і залишається найзручнішим засобом пересування у столиці. Подовжене мережею приміських регіональних експресів (RER), воно здійснює сполучення не тільки в межах Парижу, а й 30 кілометровій зоні).

Дізнайся більше:

Щоб знайти інформацію про транспорт конкретного міста необхідно зробити запит : Google.fr /Transport en commun « Обране місто »

Альтернативний транспорт : велосипед

Послуга vélib’(вільного велосипеду) дає можливість взяти велосипед на одній станції та залишити його на іншій. Система вільного з’йому легка та зручна у користуванні, доступна 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Велосипед став одним з найпоширеніших засобів пересування у Парижі завдяки багатьом велостанціям.