Соціальне страхування

 

Кожен студент, який навчається у Франції повинен передплатити соціальне страхування, класифіковане за двома типами: обов’язкове соціальне страхування та медичне страхування.

 Соціальне страхування

У Франції, оплата (близько 70%) медичного страхування та витрати на ліки і госпіталізацію здійснюється державою. Це «Соціальне страхування».

Виходячи з вище сказаного, соціальне страхування не покриває повністю всіх витрат на лікування, тому рекомендовано вступити до організації взаємодопомоги, яка практично повністю сплачуватиме твої потреби.

Отримання студентами соціального страхування, як і вступ до організації взаємодопомоги здійснюється при студентському управлінні під час вступу до навчального закладу.

За будь-якою іншою інформацією звертатися до органів соціального забезпечення CNOUS (www.cnous.fr).

Усі студенти менше 28 років, які навчаються у французькому навчальному закладі більше трьох місяців, автоматично отримують студентське Соціальне страхування під час зарахування ( сайт LMDE ; www.lmde.fr або L’USEM, www.usem.fr об’єднує 10 організацій взаємодопомоги для студентів з різних регіонів.). Договірна сума на один рік складає приблизно 190 євро.

Якщо термін перебування в країні складає менше 3 місяців, отримання студентського соціального страхування не є можливим. Але, у випадку хвороби ви маєте підписати добровільне страхування, затверджене приватною страховою компанією. Студент повинен сам вирішувати всі справи, пов’язані з місцевою страховою компанією або звернутися до відповідних організацій взаємної допомоги.

Щодо цін: у Франції, сума на витрати становить від 150 до 550 Євро.

Страхування цивільної відповідальності

Це страхування покриває збитки, третина яких спричинена нещасними випадками. Договір укладається з приватною страховою компанією.

Страхування «на всі випадки» та страхування житла.

Кожен студент, який орендує квартиру у Франції повинен підписати страховий поліс на житло.

Останній покриває збитки у випадку крадіжки, потопу, пожежі тощо.

Ця страховка укладається з приватними страховими компаніями. Договірна сума на термін в один рік складає приблизно 60 євро.

Практичні поради

Обов’язково вимагати кошторис у страхових компаній.

Страхові компанії пропонують студентам сплатити за домовленою сумою пакет страхових програм (страхування «на всі випадки», страхування житла та майна, страхування цивільної відповідальності тощо.)

Додаткове соціальне страхування. Страхування на репатріацію. Це страхування не є обв’язковим видом страхування, але воно дуже рекомендують іноземним студентам. (іноді, запитуючи посвідчення особи, Префектура вимагає його пред’явлення). Застрахований студент може повернутися на батьківщину в разі необхідності (наприклад: хвороби).

Додаткове медичне страхування. На додаток до контракту студентського соціального страхування, яке на 70 % сплачує медичні витрати, ви можете передплатити додаткове медичне страхування. Це питання швидко вирішується у приватних страхових компаніях або організаціях взаємної допомоги.

Страхування наземного транспорту. Велосипед, мопед, автомобіль чи будь-який засіб пересування повинен бути застрахований у Франції. Цей вид страховки затверджується у приватних страхових компаніях. Коливання ціни залежить від різних факторів.