Оформлення документів по прибуттю

 

Одночасно з візою студент отримує бланк заяви про атестацію у Французькому офісі зі справ імміграції та інтеграції (OFII).

Одразу після знаходження житла та не пізніше ніж впродовж 2 місяців після прибуття(бажано якомога швидше) студент має ретельно заповнити цю заяву та надіслати її до регіонального відділення OFII, додавши копію першої сторінки паспорта, копію сторінки з печаткою, яка засвідчила в'їзд до країни та копію сторінки з візою. 

Після цього OFII надсилає підтвердження про отримання анкети і впродовж 2 місяців запрошує на проходження медогляду. Одночасно з медоглядом оплачується "податкова марка" у розмірі 50 євро (студентський тариф), після чого до паспорту вклеюється спеціальна марка із французькою адресою проживання, яка "перетворює" національну суто французьку візу у вид на проживання із дозволом перебування до 3 місяців в інших країнах шенгенської зони.

Для студентів, які залишаються у Франції на період більший ніж 12 місяців, не пізніше як за два місяці до завершення дії візи необхідно звертатися :

У Парижі : до Центру прийому іноземних студентів при префектурі (13, rue Miollis, 75015 Paris, métro Ségur ou Cambronne, телефон 0 800 95 95 75);

У регіонах: до найближчого комісаріату, у префектурі чи її підрозділах.

Адреси та телефони префектур можна знайти на сайті Міністерства внутрішніх справ Франції: www.interieur.gouv.fr