Знайти житло

 

Ще до від'їзду до Франції студент має знайти собі житло.

У Франції студенти можуть розташовуватись у таких типах житла:

  • університетські гуртожитки: призначені для студентів;
  • інші типи гуртожитків;
  • державнs пільговi квартири;
  • приватний сектор.

Узагальнену інформацію та ресурси у пошуках житла ви можете знайти на сайті LoKaviZ - la centrale du logement (CNOUS)

Існують різні субсидії на житло для студентів. Їх надання керує Фонд сімейних виплат (CAF). За додатковою інформацією звертайтесь до сайта: www.caf.fr

Щоб дізнатись більше про різні типи допомоги студентам при сплаті за житло звертайтесь до сайту  aideaulogement.com

Всю необхідну інформацію щодо цього питання можете знайти, на сайті відповідного Регіонального центру з університетського-навчального забезпечення (CROUS) або Національного центру (CNOUS), у рубриці «Житло».

Надання житла, яке перебуває під юриздикцією центрів СNOUS (університетські гуртожитки), не є автоматичним, воно розраховано на осіб, зареєстрованих у вищому навчальному закладі, які вчасно заповнили соціальне досьє1. Запити, надіслані стипендіатами Уряду Франції, мають пріоритетне значення.

Для отримання допомоги з пошуком житла від центрів СNOUS необхідно у період з січня до квітня року початку навчання заповнити так зване соціальне досьє студента, яке можна знайти на сайті https://dse.orion.education.fr/depot/ .

Спеціально для Вашої зручності Campus France розробив синопсис варіантів проживання у Франції.

 Детальніше про різні типи помешкань:

Гуртожитки

Загалом, можливо поселитися у студентському містечку в кімнаті розміром 9м2 або зняти однокімнатну квартиру. У кімнатах на 9 м2 душ та туалет знаходяться безпосередньо в кімнаті, кухня відокремлена, але вона, як правило, знаходиться на тому ж поверсі. Відчутною перевагою такого житла є те, що бюджет можна розрахувати наперед, оскільки щомісяця вносиш одну й ту ж саму платню без додаткових платежів.

Можна також розглянути можливість зняти кімнату в місцевого жителя або звернутися до спеціалізованих агентств, які займаються поселенням студентів. Останні за звичай пропонують студентам однокімнатні квартири в приватних гуртожитках, де студенти завжди можуть скористатися послугами пральні та їдальні, звісно ж є й доступ до Інтернету.

Зйомна квартира

Також можна знімати квартиру в приватному секторі, для цього слід звернутися до агентства нерухомості або безпосередньо до власника. Такий вид помешкання має певні переваги: воно є зручним, адже маєш усе в своєму розпорядженні, однак на відміну від університетського гуртожитку, досить важко розрахувати свої витрати наперед і плата за квартиру може виявитися дорожчою. Насправді, все залежить від власника, який може включити чи ні комунальні платежі у квартирну плату, а це може змінювати її розмір щомісяця. Потрібно заручитися гарантіями стосовно квартирної плати на місяць чи два наперед та мати особу, яка виступить у цій справі як поручитель.
Набагато більше інформації про власників квартир можна знайти в об’явах CROUS, у пресі чи Інтернеті. В цьому випадку необхідно скласти договір оренди з власником помешкання або агентством нерухомості та надати гарантії щодо виконання взятих на себе зобов’язань.
Знайти помешкання можна через Інтернет напр.: http://www.gratissimmo.com/

Як знайти помешкання

Зі всіма заявками з приводу поселення у студентському містечку, необхідно звертатися до CROUS міста, яке тебе цікавить. CROUS – це спеціалізована організація, яка допомагає студентам у пошуках житла та отримання стипендій. Однак, для того, щоб заявка була прийнята, вона має відповідати конкретним критеріям, навіть якщо деякі місця зарезервовані виключно для іноземців.
Як правило в місті знаходиться принаймні один CROUS, у деяких містах його називають CNOUS або CLOUS. З приводу заявок на квартиру у приватному секторі, потрібно звертатися в агентство нерухомості або безпосередньо зв’язуватись з власником квартири, або в окремому випадку зняти кімнату в місцевого жителя.


Оплата житла

Необхідно знати, що плата за житло різниться в залежності від місця: так в регіонах вона менша, ніж в Парижі. Тим часом, вона залежить від типу помешкання та цін, які є поширеними для даної првінції.
Також потрібно пам’ятати, що кожний студент, який проживає у Франції, може претендувати на допомогу на отримання соціального житла (ALS) або особисту допомогу на житло (APL). Щоб ними скористатися, вам необхідно написати заяву до Каси родинної допомоги (CAF) у своєму регіоні. Там вам розрахують на яке помешкання ви матимете право в залежності від ваших доходів; така допомога буде виплачуватися щомісяця.
Важливо додати, що в деяких містах існують організації, які виступають поручителями за студента перед власником помешкання.

Корисні сайти на допомогу в он-лайн пошуках житла

Cтудентські гуртожитки :

www.laureades.com

www.univercity.fr

www.estudines.fr

www.adele.org

www.leclubetudiant.com, для таких міст: Париж, Руан, Діжон, Гренобль, Сент-Етьєн, Клермон-Феран, Ліон, Екс-ан-Прованс, Монпельє; можливе он-лайн бронювання

www.logetudes.com

www.ufjt.org

Oголошення приватних осіб:

www.colcrea.org

http://www.citadimmo.fr/


www.sejoursfrancefamille.fr


www.123immo.com


www.abonim.fr


www.affaire-immo.com


www.chambrestudio.com


www.entreparticuliers.com


www.immostreet.com


www.monadresse.fr


www.alouer.com


www.cnab.fr


www.seloger.fr


www.explorimmo.com


www.leclubetudiant.com


www.logementsetudiants.com


www.nexdom.com


www.mapiaule.com


www.pap.fr


www.fnaim.fr


www.bonjour.fr


www.petites-annonces.frЗнайдіть співмешканці, щоб зменшити платню :

www.appartager.com


www.easycoloc.fr


www.colocation.fr


www.kel-koloc.fr


www.e-cologis.com


www.agebis-colocation.com


www.eurocoloc.com


www.placeducampus.com

Помешкання в Парижі :

http://www.lokaviz.fr/

www.ciup.fr Інтернаціональне студентське містечко (он-лайн запис)

 

www.unme-asso.fr


www.unme-asso.com/html/paris/paumier_vernes.htm,
у разі виникнення запитань звертайтеся до дирекції: fondationpaumiervernes@hotmail.fr 


 
www.fuaj.org


www.ufjt.org


www.aijparis.com


www.adele.org


www.estudines.fr


www.laureades.com


www.locaflat.com


www.absoluliving.com


www.affinity-home.com


www.multimania.com/parislocappart


www.apartment-living.com


www.at-home-in-paris.com


www.bridgestreet.com


www.cosyhome-paris.com


www.parispromo.fr


www.parisattitude.com


www.leparisdedorothee.com


www.inter-logement.com


www.321international.com


www.rentalyourhome.com


www.bed-and-breakfast-in-paris.com


www.my-apartment-in-paris.com


www.fleursdesoleil.fr


www.apartments-in-paris.com


www.parislodging.fr


www.fac-paris.com


www.unme-asso.com/html/paris/paumier_vernes.htm