Вищі та спеціалізовані школи

 

1) Вищі школи - що це таке?
2) Вищі інженерні школи
3) Вищі бізнес школи

4) Вищі нормальні школи
5) Спеціалізовані школи та інститути
6) Ветеринарні школи
7) Школи мистецтв
8) Архітектурні школи

1. Вищі школи – специфічно французькі заклади вищої освіти, що були засновані паралельно з університетською системою освіти на початку XIX століття, забезпечуючи професійну освіту найвищого рівня. Вони є надзвичайно вимогливими до рівня знань студентів.

У Вищих школах навчається близько 100 000 студентів.

Вищі школи видають державні магістерські дипломи. Вони також забезпечують освітні курси рівня бакалавра (3 - 4 роки вищої освіти), магістра наук – MSc ( 4 - 5 років вищої освіти), MBA (магістр бізнес-адміністрування), спеціалізовані магістерські програми – Ms (6-ий рік вищої освіти).

Існують такі типи Вищих шкіл:

2. Вищі інженерні школи

У Франції існує 250 інженерних шкіл державної та приватної форми власності, які забезпечують навчання у всіх галузях інженерних наук. Ці школи відповідають єдиним критеріям якості та видають дипломи інженерів, які відповідають рівню магістра.

Диплом інженера — це державний диплом, який дає змогу продовжити навчання на рівні аспірантури. Залежно від типу школи диплом може бути загальним або спеціалізованим (наприклад, у галузі агрономії, хімії, біології, інформатики та ін.).

Вступний внесок до державної вищої школи становить близько 500 € на рік.

3. Бізнес школи

За всесвітньовизнаним рейтингом Financial Times (2010 р.) 5 французьких вищих бізнес-шкіл входять до десятки найкращих з магістерських програм, а 3 — до сотні найкращих програм MBA, відповідно до The Economist 2008.

Усі Вищі школи (близько 200), спеціалізовані у галузі управління та економіки, є визнані державою та іншими державними органами. У своїй більшості Вищі бізнес школи це — приватні внз. Вартість навчання варіюється у межах від 4500 до 7000 € на рік. Крім того вони:

- акредитовані Міністерством освіти;

- входять до реєстру вищих шкіл, куди приймають за рекомендацією Ради вищих шкіл.

 Зверніть увагу

Акредитації CGE, EQUIS, AACSB та AMBA вищих шкіл економіки та менеджменту гарантують відповідність школи міжнародним стандартам і можуть бути надані як власне вищій школі, так і дипломам, які вона присвоює. Ці акредитації підтверджують міжнародне визнання якості освіти.

Дізнайтеся більше про бізнес освіту:

Інформаційний листок Економічні дисципліни

Інформаційний листок Банківська справа

Інформаційний листок Комунікаційні технології

4. Вищі нормальні школи (Ecoles Normales Supérieures)

У Франції існує 3 вищі нормальні школи:

  • Вища нормальна школа Парижу (E.N.S.)

  • Кашанська вища нормальна школа (E.N.S. Cachan)

  • Вища нормальна школа Ліону (E.N.S. Lyon).

Вищі нормальні школи — це державні навчальні заклади, які випускають висококваліфікованих викладачів та дослідників з гуманітарних і наукових дисциплін, керівників державних установ. Навчання триває 4 роки.

5. Спеціалізовані школи та інститути

Спеціалізовані школи та інститути представлені понад 3000 державними та приватними закладами вищої освіти.

Це – вищі навчальні заклади, як державної, так і приватної форм власності, спеціалізовані в таких галузях, як охорона здоров'я, парамедицина, аудіовізуальна сфера, технології комунікації, журналістика, соціальні науки, мода, дизайн, туризм, гастрономія, військова справа, сільське господарство тощо.

Тривалість навчання складає від 2 до 8 років.

По закінченню цих вищих навчальних закладів студенти отримують дипломи державного зразка або дипломи чи сертифікати (не державного зразка) навчального закладу.

Близько 190 шкіл приймають студентів одразу після завершення середньої освіти, вони мають свої умови вступу, навчання триває від 4 до 5 років.

Студенти можуть також вступити до школи, провчившись декілька років в іншому ВНЗ (2 або 3 роки вищої освіти).

6. Ветеринарні школи

Французькі ветеринарні школи входять до системи Вищих шкіл та підпорядковані Міністерству сільського господарства, що відрізняє їх від більшості інших ветеринарних внз світу.

 Французька система Вищих шкіл на відміну від університетської системи, це — об’єднання закладів вищої освіти, які підпорядковуються так званим «технічним» міністерствам. У галузі вищої аграрної освіти, до якої відносяться і чотири ветеринарні школи, формують таких спеціалістів: інженерів аграрного сектору, викладачів аграрних технологій, пейзажистів та ветеринарів.

 У французьких ветеринарних школах існує 4 типи освітніх програм:

  • основний курс: складається з 4-ох років навчання на базі вже отриманих двох років вищої освіти (свідоцтво технічного спеціаліста (BTS), технічний університетський диплом, 2 курси університетського навчання, підготовчі класи), по закінченню якого студент отримує диплом з фундаментальних знань з ветеринарії;

  • професійно-спеціалізований курс: може тривати від спецкурсу тривалістю від 1 тижня до 3 років;

  • освіта через досліднику діяльність: впродовж 2-4 років з подальшим обовязковим захистом дисертаційної роботи (кандидатської).

 Професійна спеціалізована освіта дає можливість ветеринарам збагачувати свої фахові знання, щоб володіти всіма різноманітними підгалузями їх професії від охорони здоров’я тварин через експерименти у тваринництві, захист тварин та навколишнього середовища до ветеринарної санітарії, а також – не ветеринарам вивчити різні конкретні аспекти для їх застосування у суміжних професіях пов’язаних з тваринництвом та харчовою промисловістю.

7. Школи мистецтв

Вищі школи мистецтв є державними закладами з високою якістю викладання, які видають державні дипломи після завершення 3 або 5 років навчання.

Після першого загального циклу мистецьких дисциплін, вони пропонують спеціалізації за трьома напрямками: мистецтво, дизайн або “візуальні комунікації”.

Приватні школи та спеціалізовані школи Торгово-промислових палат (або консульські школи) надають сертифікати або звання, якість яких гарантована внесенням до реєстру Національної комісії професійної сертифікації (www.cncp.gouv.fr), молоді фахівці класифікуються залежно від посадового рівня, на який вони можуть претендувати.

Прийом студентів до шкіл мистецтв відбувається на конкурсній основі.

Мережа CampusArt – це система прийому документів on-line, де одночасно понад 60 французьких шкіл мистецтв Мережі CampusArt пропонують понад 200 освітніх програм у сфері мистецтва на рівні бакалавра або магістра.

Іноземні студенти, які вже закінчили мінімум 3 роки вищої освіти, мають можливість створити оn-line досьє, після чого їх кандидатури розглядають представники шкіл мистецтв мережі які, у разі згоди, надсилають запрошення на навчання.

www.campusfrance.org

> find your course

> Subject information sheets

> Arts

> infos pratiques

> formation

Корисні посилання:

Міністерство культури та комунікацій

8. Архітектурні школи

Архітектурні школи входять до загальноєвропейського освітнього простору з трирівневою освітньою системою бакалавр/магістр/кандидат наук (LMD):

– перший цикл навчання триває 3 роки та завершується отриманням диплома з присвоєнням ступеню бакалавра;

– другий цикл навчання триває 2 роки, наприкінці яких студент здобуває державний диплом архітектора, відповідний ступеню магістра;

– здобуття ”Дозволу на створення власних проектів”, єдина можливість архітектора отримати дозвіл на проведення самостійного будівництва;

– третій цикл навчання — надає можливістьзасвоєння різних спеціалізованих магістерських програм; або навчання в аспірантурі у різнихдослідницьких лабораторіях, які організують навчальний процес разом з університетами.

20 архітектурних шкіл підпорядковані Міністерству культури надають диплом архітектора державного зразка, www.archi.fr/ECOLES

Дві школи видають дипломи еквівалентного рівня :

• Страсбурзький національний інститут прикладних наук (INSA), державний заклад, www.insa-strasbourg.fr

• Спеціалізована школа архітектури (ESA), приватний заклад, www.esa-paris.fr